BİLDİRİ GÖNDERİMİ


SON BİLDİRİ GÖNDERİM SÜRESİNİN UZATILMAYACAĞINI ÖNEMLE BELİRTİRİZ.

Bildiri Özeti Gönderim Kuralları

 • Bildirilerinizi yukarıda yer alan butona tıklayarak gönderebilirsiniz.
 • Lütfen gönderime başlamadan önce aşağıda yazılanları DİKKATLE OKUYUNUZ.
 • Son bildiri gönderim tarihi 7 Ağustos 2021’dir. Bu tarihten sonra gönderilen bildiriler kabul edilmeyecektir..
 • Bildiriler sadece Sözlü ve Poster Sunum olarak yapılacaktır.
 • Bildiri özetinizin değerlendirmeye alınabilmesi için, bildiri gönderimi kurallarına titizlikle uyulmasını rica ederiz.

Bildiri Özeti Genel Kuralları

 • Bildiri özetleri, başlık ve yazar isimleri hariç, 500 kelime ile sınırlandırılmıştır.
 • Bildiri özetinde kullanılan yazı karakteri, 10 punto büyüklüğünde ve Times New Roman karakterinde olmalı, özet, tek satır aralığı ile yazılmalıdır.
 • Bildiri başlıkları büyük harfler ile yazılmalıdır.
 • Araştırma özetlerinin Giriş ve Amaç, Yöntem, Bulgular, Sonuç, olgu özetlerinin ise Giriş ve Amaç, Olgu, Sonuç bölümlerinden oluşturulması gerekmektedir
 • Özet başlığı, çalışmanın içeriğini açıklar tarzda olmalıdır. Bildiri özeti içeriğinde yer alan bilinenler dışındaki kısaltmalar ilk kullanıldıkları yerde uzun yazılmalı, ardından bir parantez açılarak kısaltma belirtilmelidir.
 • Gönderilmiş olan bildiri özetlerinin değerlendirmeye alınabilmesi için, özetin, aşağıda belirtilen ve evrensel olarak kabul görmüş prensipler dikkate alınarak hazırlanmış olması gerekmektedir.

“Abstract”, sunulması planlanan çalışmanın/olgunun özenle hazırlanmış bir özetidir. Özet, sözcük sınırları içinde kalmak koşuluyla olabildiğince ayrıntılı olmalı, araştırmalarda, analizi yapılan tüm verilerin, rakamsal ve istatistiksel sonuçlarını içermeli, çalışmanın en önemli mesajlarını ve mevcut literatüre katkısını vurgulamalıdır.

 • Bildiriler gönderildiği şekli ile basılacağı için yazım hatalarına dikkat edilmesi gerektiğini önemle hatırlatırız.
 • Kongrede sunulmuş bildirilerin yer aldığı hafıza belek kongre bitiminden sonraki iki hafta içinde, katılımcıların adresine gönderilecektir.
 • Bildiri özetlerinde ilaç ismine yer verilecekse, jenerik isimler yazılmalı, ilaç firması ismi yer almamalıdır.

Geri Bildirim

Bildiri değerlendirme sonucunuzu içeren e-posta, tarafımıza gönderilen e-posta adresine 30 Ağustos 2021 tarihinden itibaren gönderilecektir. Bildirilerle ilgili tüm değerlendirme sürecinin bildiri sahibi tarafından takip edilmesi gerekmektedir.

TDD Bildiri Ödülleri

29. Ulusal Dermatoloji Kongresi'nde sunulacak olan bildirilerden, Bildiri Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucu en yüksek puanı alan bildiriler Türk Dermatoloji Derneği tarafından ödüllendirilecektir.

Ödüle aday olacak çalışmalar Türkiye’de gerçekleştirilmiş olmalı ve Türkçe sunulmalıdır.

Ödül için başvuran araştırma nitelikli tüm çalışmaların ETİK KURUL ONAYI'nın alınmış olması ZORUNLUDUR.

Tüm çalışmalar ödül değerlendirmesine alınmayacak olup, yalnızca yazarlarının ÖDÜL BAŞVURUSU yaptığı çalışmalar ödül için değerlendirilecektir. Bu nedenle yazarlar bildiri başvurusunda bulunurken çalışmalarının ödül için değerlendirilip değerlendirilmemesi konusundaki tercihlerini BELİRTMELİDİR.

Gönderilen araştırma bildirilerinin ödül için değerlendirilmesi yönünde tercih belirtildiği takdirde çalışmanın onay aldığı etik kurulun ismi, tarihi, sayısının belirtilmesi ve abstract agent sistemi üzerinden 'online' yüklenmesi istenmektedir. Bu koşullardan herhangi birini yerine getirmeyen çalışmalar ödül adayı olarak KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Copyright © Ulusal Dermatoloji Kongresi. Tüm Hakları Saklıdır.